Medalla de Plata als Jocs Special Olympics

El nostre equip Special Olympic va participar del 4 al 7 d’octubre als Jocs Special Olympics que es van celebrar a La Seu d’Urgell i Andorra, amb una participació de 1500 esportistes d’arreu del món. El primer partit es va jugar contra Castilla y León amb una victòria pels nostres per 14 gols a 1, el segon partit contra Hongria va ser molt dur i es va perdre per 3-1, el pitjor de tot va ser que dos dels nostres jugadors van caure lesionats i no van poder tornar a jugar, el tercer partit contra Madrid La Par es va guanyar per 6-3 i l’últim partit contra el TEB també es va guanyar per 5-2. Al final es va aconseguir una merescuda segona posició i la medalla de plata. Des del club volem felicitar a tots els jugadors i entrenadors pel resultat i us animem a continuar treballant.

Leave a Reply